Skip to main content
KoncertiKnapanje / Muzički biennale Zagreb

MMV – Philipp/Elezović/Tudor/Batoš/Peljhan

By 09.02.2021.15 ožujka, 2021No Comments

DATUM: 19.11.2019.

VRIJEME: 19:30 – 20:30

MJESTO: Koncertna dvorana

 

MUSIC – MISSION – VISION | GLAZBA – MISIJA – VIZIJA
Dani suvremenog muziciranja

19. 11. 2019. – 2. danBruno Philipp, klarinet
Mia Elezović, klavir
Gordan Tudor, saksofon
Ivan Batoš, klavir
Vlatka Peljhan, viola

 

Program:

Takashi Yoshimatsu
4 Pieces in Bird Shape, za klarinet i klavir
Ballade
Invention
Recitativo
Divertimento

Bruno Philipp, klarinet
Mia Elezović, klavir

Petar Bergamo
Variazioni sul tema interrotto, za klavir
Ivan Batoš, klavir

Mirela Ivičević
Versi, za alt saksofon i klavir
Gordan Tudor, saksofon
Ivan Batoš, klavir

Mladen Tarbuk
Raspodico za solo violu
Vlatka Peljhan, viola

Frano Đurović
Crna sonata, za alt saksofon i klavir
Andante agitato
Largo assai
Allegro moderato

Gordan Tudor, alt saksofon
Ivan Batoš, klavir

Berislav Šipuš
Manie, za piccolo klarinet
Bruno Philipp, klarinet

Jun Nagao
Col Treno, za alt saksofon i klavir
Gordan Tudor, alt saksofon
Ivan Batoš, klavir


Bruno Philipp
 diplomirao je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, a usavršavao se na Konzervatoriju u Parizu. Od osvojenih nagrada izdvaja se pobjeda na Prvom hrvatskom natjecanju mladih umjetnika Papandopulo 2012. i drugo mjesto na međunarodnom natjecanju klarinetista u Cluju 2011. Solistički je nastupao s brojnim istaknutim hrvatskim ansamblima i orkestrima te surađivao s uglednim dirigentima i skladateljima. Član je Trija Solenza, Zagrebačkog puhačkog trija i Camerate Cantilly. Profesor je klarineta na Glazbenoj školi Blagoja Berse u Zagrebu. Redovito snima za potrebe fonoteke Hrvatskog radija.

Mia Elezović diplomirala je i magistrirala klavir na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi Zvjezdane Bašić. Studij je nastavila na Hochschule für Musik u Beču te na Hochschule für Musik u Frankfurtu. Na poziv japanske vlade boravila je na Showa University u Kawasakiju. Magistrirala je u programu Contemporary Performance na Manhattan School of Music u New Yorku. Surađivala je s brojnim glazbenicima te orkestrima i komornim sastavima u Europi, Japanu i Americi. Djelovala je na više inozemnih glazbenih učilišta. Od 2010. predaje na Conservatoire Royal de Liège u Belgiji te od 2016. na Umjetničkoj akademiji u Osijeku.

Gordan Tudor
 aktivan je kao solist, skladatelj i pedagog. Višestruki je pobjednik državnih i međunarodnih natjecanja saksofonista i skladatelja te dobitnik najviših umjetničkih i diskografskih nagrada. Nastupao je diljem Europe i Sjeverne Amerike u raznim komornim sastavima te kao solist s mnogim orkestrima. Trenutačno vodi međunarodnu klasu saksofona na Umjetničkoj akademiji u Splitu, a do 2017. je radio i kao profesor na Glazbenoj školi Josipa Hatzea u Splitu te kao gostujući profesor-docent na Muzičkoj akademiji u Novom Sadu. Umjetnički je voditelj ansambla za suvremenu glazbu S/UMAS. Školovao se u u Splitu (D. Colić), Zagrebu (D. Sremec), Amsterdamu (A. Bornkamp) i Parizu (C. Delangle). Djeluje i u Papandopulo kvartetu te Triju GIG.

Ivan Batoš
 diplomirao je klavir na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi Đure Tikvice, a magistrirao pod mentorstvom Lovre Pogorelića. Usavršavao se na seminarima svjetski priznatih pijanista i pedagoga. Dobitnik niza nagrada, tijekom čitavog obrazovanja iskazivao je veliki interes za komorno muziciranje. Suosnivač je komornog Trija GIG, zajedno sa saksofonistima Gordanom Tudorom i Goranom Jurkovićem. S jednakim ponosom ističe nastupe s uglednim gostujućim glazbenicima u Hrvatskoj, kao i sa studentima. Djeluje na Odsjeku za duhačke instrumente Muzičke akademije u Zagrebu, te kao suradnik Muzičke akademije u Sarajevu.

Vlatka Peljhan
 diplomirala je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi Maje Dešpalj. Magistrirala je violinu na Visokoj školi za glazbu i ples u Rotterdamu (Nizozemska), nakon čega je magistrirala i violu. Solistički je nastupala uz Zagrebačku filharmoniju, Simfonijski puhački orkestar Hrvatske vojske, Hrvatski komorni orkestar, Puhački orkestar Muzičke akademije i orkestre Hrvatskih narodnih kazališta u Zagrebu i Osijeku. Uz suradnje s domaćim i inozemnim ansamblima, djeluje kao koncertna majstorica Opernog orkestra HNK-a u Zagrebu, docentica na Muzičkoj akademiji u Zagrebu te gost profesor na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku.

Pratite Centar kulture i na društvenim mrežama