Skip to main content
Novosti

Održan koncert Studenti Muzičke akademije sviraju skladatelje 20. stoljeća

By 20.06.2025.No Comments

U srijedu,  18. lipnja 2025. godine  u Koncertnoj dvorani Centra Knap održana je glazbena večer posvećena djelima skladatelja koji su oblikovali glazbenu scenu 20. stoljeća, ali su s vremenom pali u zaborav. Ovaj koncert bio je prilika da njihova djela ponovno zažive – u snažnim, posvećenim interpretacijama mladih glazbenika.

Program su izveli studenti Muzičke akademije u Zagrebu:
Marta Bešlić, Paula Jadrušić, Andrea Nikolovska, Saša Opsenica, Julija Škreblin Milić i Vlado Krpan (rog)

Na programu su se našli Maček, Magdić, Marković, Prošev, Šipuš i Tajčević – skladatelji čije kompozicije govore tiho, ali duboko.

Cijeli projekt nastao je pod mentorstvom profesorice Katarine Krpan, čija podrška i stručnost već godinama oblikuju nove generacije glazbenika.

Pratite Centar kulture i na društvenim mrežama